Conform - Domostudio - Inspirujący design

Conform

Conform to szwedzka firma produkująca fotele i krzesła. Produkty wychodzące z fabryki Conform są nie tylko wygodne i wytrzymałe, ale także ponadczasowo piękne. Efekt ten udaje się osiągnąć poprzez współpracę z zewnętrznymi projektantami i architektami, a także wierność skandynawskiemu wzornictwu.

Produkty ze szwedzkiej prowincji.

 

 

Bez względu na to, którą drogą będziesz jechać przez szwedzką prowincję Småland, kilometry gęstego lasu będą Twoim stałym towarzyszem. Ale co jakiś czas krajobraz się otwiera, a to, co zobaczysz, to prawdopodobnie fabryka mebli.
W dawnych czasach nasza część kraju wymagała ciężkiej, żmudnej pracy. To ukształtowało mieszkańców Smalandii, którzy stali się rozsądni, uczciwi i wytrwali – cechy, które stały się również ramami przemysłu meblarskiego. Meble Småland nie mówiły „Oto jestem”, ale raczej „Jestem tu dla ciebie”.

Znany dziś szwedzki okręg meblarski nadal opiera się na tym oryginalnym podejściu. To dziedzictwo, którego częścią jesteśmy bardzo dumni.

 

 

Kiedy zakończymy naszą pracę, to Ty możesz się zrelaksować.

Każdy mebel firmy Conform został zaprojektowany tak, aby stanowił najwygodniejsze miejsce w Twoim domu. Im więcej w to włożymy pracy, tym bardziej Ci się to spodoba.
Historia zaczęła się ponad czterdzieści lat temu. Wtedy był rok 1978, a my robiliśmy fotele w Holsbybrunn w Smalandii. Teraz jest rok 2021, a my produkujemy fotele w Holsbybrunn w Smalandii.
Na pierwszy rzut oka nie ma różnicy – ??ale przyjrzyj się bliżej, a zauważysz niezwykły rozwój, jeśli chodzi o materiały, projektowanie i procesy produkcyjne.

Jasne, moglibyśmy dość łatwo poszerzyć nasze portfolio produktów – ale jesteśmy całkowicie zadowoleni z produkcji foteli i podnóżków. Dla nas specjalizacja jest cenna. Oznacza to, że rzeczy, które robisz, są wyjątkowe.

Wygląd i komfort to pierwsze dwa słowa w słowniku Conform. Każdy z naszych foteli powinien wyglądać tak zachęcająco, że po prostu trzeba go spróbować. A kiedy już usiądziesz, nie powinieneś już nigdy chcieć wstawać.

Design, ergonomia i wykończenie są ze sobą ściśle powiązane – cóż, właściwie kluczowe dla siebie – kiedy opracowujemy nowe produkty.

 

 

Wyszukany design

Proste linie i płaskie powierzchnie to najprostszy sposób na wykonanie mebli. Zwłaszcza, jeśli użyjesz tylko prostokątnych klocków, które są tak łatwe w tapicerowaniu i montażu.
To nie jest sposób Conform.
Wszystkie nasze fotele mają zaokrąglone powierzchnie i ruchome linie o naturalnym kierunku, a także wbudowaną technologię wspierającą Twoje ciało w każdej pozycji.

Zrozumienie, w jaki sposób zmienia się dolna część pleców użytkownika i jak przesuwa się środek ciężkości ciała, jest niezbędne w rozwoju naszych produktów. Nazywamy to krzywą siedzenia i śledzimy ją od dziesięcioleci. Dzięki temu nasze meble znalazły się na światowej linii frontu komfortu.

Tworząc fotel o organicznym kształcie, z ruchomymi częściami, potrzebujesz wrażliwości doświadczonego rzemieślnika. Tapicerka musi być odpowiednio naciągnięta, aby uniknąć zmarszczek i szczelin, powierzchnie muszą się ze sobą dokładnie stykać.

Z tego powodu produkcja w Conform nigdy nie będzie w pełni zautomatyzowana. Wyposażanie, tapicerowanie i montaż wymaga ludzkich rąk i oczu – ludzi, którzy doceniają dobre rzemiosło. Tak jak ty.