Phormy - Domostudio - Inspirujący design

Phormy

Historia Phormy należy do branżowych anegdot przytaczanych jako przykład sukcesu. Twórcą i właścicielem tej kolejnej w ofercie Domostudio polskiej marki jest architekt Max Kobiela, który zaczął tworzyć meble, ponieważ nie mógł nigdzie znaleźć takich, jakich akurat potrzebował.

Do pierwszych projektów, których celem było wzbogacić aranżację wnętrza konkretnymi modelami mebli o konkretnym przeznaczeniu dołączyły kolejne pomysły. Wkrótce pojawił się szyld, pod którym nowatorskie mebelki mogły znaleźć nabywców z nieco szerszego grona, była nim nazwa marki – Phormy.

 

 

Autorska marka polskiego architekta jest cenionym i poszukiwanym rozwiązaniem aranżacji wnętrz nie tylko w Polsce. Kolekcje Phormy są chętnie zamawiane przez zagranicznych odbiorców. Jako eksperci branży meblarskiej regularnie dostarczamy je do Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii gdzie największą popularnością cieszą się szafki tej marki przypominające nieco amerykański design z końca lat 50-tych, z liniami podciągniętymi w kierunku nowoczesności, wyprodukowane przy pomocy zaawansowanej technologii i dopracowane w każdym detalu.

 

 

Inspiracja światowymi trendami i mistrzowskie zastosowanie akcentów przeszłościowych w designie to meble, które doskonale pasują do współczesnych aranżacji, szczególnie tych operujących asymetrią stylu. Tę ostatnią łatwiej uzyskuje się wstawiając do pomieszczenia mebel sugerujący pochodzenie z czasów innych, niż reszta wyposażenia. Obiektami o takim zastosowaniu są w przypadku Phormy nietuzinkowe komody nawiązujące stylem do skandynawskiego minimalizmu, albo ascetycznej harmonii z przestrzenią charakterystycznej dla styli dalekowschodnich. Inne nietuzinkowe meble tej marki to minimalistyczne konsole, kolorowe lustra, nietypowe geometrycznie stoły, pufy modułowe i wiele innych.