Gdzie znajdę zatrudnienie jak skończę Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co można robić po Bezpieczeństwie Wewnętrznym? Gdzie znajdę zatrudnienie?

Młodzi ludzie są dzisiaj niezwykle samodzielni i myślą przyszłościowo. W związku z tym bardzo często wśród największych trudnych wyborów  młodych osób pojawia się wybór specjalności studiów, który pozwoli na znalezienie w przyszłości wymarzonej, dobrze płatnej i dającej satysfakcję pracy. Jednym z kierunków, który cieszy się dużą  popularnością i zainteresowaniem pośród szerokiego grona przyszłych studentów to bezpieczeństwo wewnętrzne. Gdzie można pracować po takich studiach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Studiuj Bezpieczeństwo Wewnętrzne-  Akademia Nauk Stosowanych cb.szczecin.pl

Co to jest bezpieczeństwo wewnętrzne?

W pierwszej kolejności wypada zastanowić się, co kryje się pod pojęciem bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to przykładowy z rodzajów bezpieczeństwa, które wiąże się z niebezpieczeństwami, jakie występują wewnątrz kraju. Pojęcie zawiera w sobie także instrumenty przeciwdziałania ryzykom , jak również procesy zaspokojenia interesów czy też potrzeb społeczeństwa danego kraju. Co więcej , umożliwienie właściwego poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego jest jedynym z przewodnich elementów polityki wewnętrznej państwa. Do tradycyjnych, zasadniczych funkcji bezpieczeństwa zaliczyć można m.in..: asekurację terytorium , równowagę cywilną czy ład polityczno- ustrojowy.

Opis specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia Bezpieczeństwo wewnętrzne dają ogrom ciekawych możliwości zatrudnienia po ich ukończeniu . Poza tym, także przebieg i tok  studiów należy do jednych z atrakcyjniejszych. W zakresie nauki odbywa się wiele atrakcyjnych przedmiotów, jak też zajęć praktycznych, które pozwalają na zdobycie bezcennego na dalszej drodze zawodowej doświadczenia. Na studiach do dyspozycji studentów oddano obszerną gamę specjalności, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać oczekiwaną dziedzinę , w której będzie mógł rozwijać swoją wiedzę.

Wtoku studiów przede wszystkim słuchacze poszerzają wiedzę z nurtu szeroko pojętego bezpieczeństwa danych, osób czy też mienia. W dodatku, w zakresie studiów uczestnicy uzyskują umiejętności praktyczne, które są nie tylko cenne na drodze kariery zawodowej , jak również w życiu codziennym, na przykład samoobrona. Do najbardziej popularnych specjalności, należą:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyber obronność,
 • bezpieczeństwo transportu,
 • ochrona dóbr i mienia.

Obszerny wachlarz różnorodnych możliwości zawodowych po zakończeniu specjalności studiów bezpieczeństwo wewnętrzne

Jeśli jesteś młodą, przebojową osobą, która poszukuje dla siebie dalszej edukacji , która pozwoli na osiągnięcie idealnego statusu życia zawodowego, warto wybrać studia w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Po bezpieczeństwie wewnętrznym znajdziemy zatrudnienie w takich sektorach jak:

 • służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne  (w tym m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śledcze, Centralne Biuro Antykorupcyjne),
 • zatrudnienie w wojsku (po studiach otrzymujemy stopień oficerski),
 • zarządzanie kryzysowe ( zatrudnienie w sztabie zarządzania kryzysowego, albo w dziale bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych),
 • specjalista BHP,
 • specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa,
 • ochroniarz,
 • detektyw,

oraz inne.

Ukończenie studiów bezpieczeństwo wewnętrzne pozwala wobec tego na zatrudnienie jednocześnie w mundurówce, jak i na cywilnych etatach - wszystko jest zależne od naszych indywidualnych zamiłowań zawodowych

Jeśli szukamy pomysłów na studia, które zagwarantują nam porządną , ciekawą i dobrze płatną pracę , doskonałym wyborem będzie kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Takie rozwiązanie poskutkuje tym, iż będziemy osobami wszechstronnie wykształconymi, które etatu będą mogły szukać w {bardzo wielu| wielu  instytucjach. Postaw na użyteczny kierunek, który pozwoli na spełnienie zawodowych zamierzeń i planów.