Czym kierować się przy zakupie mebli do salonu? - Domostudio - Inspirujący design

Czym kierować się przy zakupie mebli do salonu?

Urządzanie domu to niezwykłe doświadczenie, które na koniec przynosi ogromną satysfakcję. Przeżywamy z wielkim entuzjazmem planowanie, projektowanie, zakupy i wszystkie zadania związane z nadaniem naszym własnym przestrzeniom odpowiedniego stylu i charakteru. To ważne, abyśmy czuli się dobrze w prywatnej przestrzeni, w której ostatecznie spędzamy dużą część dnia. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, nasze starania mogą mieć odwrotny skutek i sprawić, że poczujemy się przytłoczeni ilością obowiązków związanych z urządzaniem mieszkania.

 

 

 

Salon to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Stanowczo jest jednym z tych pokoi, na które poświęcimy najwięcej czasu podczas urządzania, bowiem pełni ono wiele różnych funkcji. Salon to centrum życia towarzyskiego i rodzinnego. Jak urządzić go praktycznie i efektownie? W tym poradniku dowiesz się, czym kierować się przy wyborze mebli do salonu, poznasz funkcjonalne i nowoczesne propozycje rozwiązań, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń pokoju dziennego.

 

Dokładnie określ przestrzeń, którą masz do dyspozycji.

 

 

Najważniejszym aspektem, aby wybrać dopasowane meble do salonu, jest przestrzeń: jej wielkość, układ i wysokość. To główne czynniki, które zadecydują o wyborze ilości i rodzaju mebli. Pokój o wielkości 12m² to nie to samo, co 30m², dlatego trzeba wykonać dokładne pomiary, aby wybierając meble mieć wyraźnie określone proporcje i znać możliwości, jakie udostępnia nam metraż salonu.

 

W dużych pomieszczeniach najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na większe meble do salonu, np. stół na zamówienie lub duże sofy i narożniki, ponieważ miejsce w pokoju na to pozwala. Chcąc jednak zachować przestronną przestrzeń, pozostałe elementy nie powinny być już tak okazałe. Duże salony pozwalają na ulubione dodatki dla miłośników relaksu, jak fotele i pufy. Meble warto wybierać, bazując na realnych potrzebach i funkcjonalności, aby nie przytłoczyć miejsca niepotrzebnymi komodami czy regałami.

 

 

Salony średnich rozmiarów należy urządzać z dużym wyczuciem. Nie oferują one już tyle wolnej powierzchni co duże pokoje dzienne, ale wciąż dają możliwość wykreowania przestronnego wnętrza. W takim salonie sprawdzą się nieduże sofy i narożniki, a także nowoczesne meble modułowe, które mają wiele możliwości ustawień. Dodatkowo stolik kawowy, kilka podstawowych mebli ułatwiających organizację przedmiotów, jak komody i regały, szafka lub witryna i kilka ulubionych dodatków. Taki dobór elementów stworzy funkcjonalne, ale nie zapełnione otoczenie.

 

Wreszcie, w mniejszych salonach trzeba już wykazać się pomysłowością. Aby w pełni wykorzystać każdy centymetr. Wstaw dokładnie wymierzone komody i regały oraz ogranicz się do niezbędnej ilości tego typu mebli. Postaw na pojemne i wysokie meble, które wykorzystają miejsce od podłogi do sufitu. Zastosuj rozwiązania dedykowane tego typu wnętrzom jak meble modułowe. Dzięki modułom możesz dowolnie ustawiać meble, według potrzeb i funkcji, na jakich w danym czasie Ci zależy. Przyda się również mobilny stolik kawowy, który łatwo przesuwać poruszając się po salonie. Telewizor zawieś na ścianie, aby nie zajmować powierzchni podłogi szafką RTV.

 

 

Każdy salon oferuje inne możliwości i ma inny układ, dlatego trzeba zwrócić uwagę na umiejscowienie okien, drzwi balkonowych, grzejników. Niezwykle istotne jest, aby te wszystkie czynniki wziąć pod uwagę, planując umeblowanie pokoju dziennego. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie komfort i pewność, że wybrane meble do salonu nie zapełnią nadmiernie pokoju, który powinien być przestrzenią do relaksu i odpoczynku.

 

Estetyka, ale i funkcjonalność

 

Przeanalizuj potrzeby i przeznaczenie swojego salonu. Dla jednych salon będzie miejscem wypoczynku i relaksu przy książce, dobrym filmie, a dla innych centrum spotkań ze znajomymi i szalonych przyjęć. Jednym osobom zależy na jak największej przestrzeni, a innym na przytulnym, domowym kącie. Obecnie wiele osób musi dzielić funkcje pokoju dziennego również z sypialnią, stąd potrzeb jest wiele, a na każdą z nich na szczęście mamy praktyczne rozwiązania, które oferują nasze meble do salonu.

 

 

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę swój styl życia, aby dostosować do niego przestrzeń domu – to najlepszy klucz. Twój salon to miejsce, w którym niezależnie od czasu, jaki w nim spędzasz, ważne jest, aby było komfortowe i spełniało wszystkie ważne dla Ciebie i Twojej rodziny funkcje.

 

Chociaż wybierając meble do salonu, głównym aspektem jest zazwyczaj ich estetyka, nie możemy zapomnieć o przydatności. Oczywiście to ważne, żeby meble ładnie wyglądały i pasowały do naszego stylu, ale mając na uwadze potrzebę przechowywania w domu wielu przedmiotów, zmusza nas to także do praktycznego spojrzenia na wybierane elementy. Chcąc optymalnie wykorzystać powierzchnię możemy wybrać meble modułowe, jak na przykład sofy modułowe czy narożniki. W taki sposób nie musimy mieć dodatkowo foteli. Wystarczy odłączyć dowolną ilość modułów i ustawić według potrzeby. Takie rozwiązanie pozwoli nam oszczędzić miejsce, wykorzystując je na komody i regały.

 

W przypadku gdy wieczorami salon musi zmienić się w sypialnie, konieczne będą sofy i narożniki z funkcją spania. Meble te kilkoma ruchami zmieniają się z wypoczynku w wygodne łóżko.

 

 

Jest wiele bardzo oryginalnych sposobów na stworzenie dodatkowej przestrzeni do przechowywania w salonie bez wpływu na estetykę. Nawet nie potrzebując funkcji spania, możemy zainwestować w sofy i narożniki z pojemnikiem na pościel, który będzie dodatkowym miejscem nawet na większe przedmioty.

 

Zaplanuj właściwy układ pomieszczenia

 

 

Prawidłowe i dobrze przemyślane ustawienie mebli ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania. Meble pełnią pewne konkretne funkcje, ale w nowoczesnym designie przewidzianych jest o wiele więcej zastosowań niż te podstawowe. Meble do salonu mogą na przykład skutecznie wydzielać strefy, wpływając na efekt finalny wystroju. Odpowiednie rozmieszczenie mebli sprawi, że pomieszczenie wyda się większe, a nieprawidłowe może całkowicie zaburzyć rozkład pomieszczenia, dlatego ustawienie mebli jest tak ważne. Decydując się na meble wysokiej jakości – takie jak meble włoskie, które wykończone są estetycznie z każdej strony, możemy zbudować kącik do relaksu, stawiając sofę na środku salonu, naprzeciwko telewizora czy kominka. W ten sposób stworzymy przytulny i kameralny kawałek pokoju dziennego, pozostawiając resztę pokoju do innych funkcji. Przestrzeń jadalnianą podkreślimy stylowym stołem, a kącik dla dzieci dziecięcym stolikiem z krzesełkiem. Układ pomieszczenia powinien przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom.

 

Skupiając się na wygodnym ustawieniu możliwe, że uda nam się zyskać dodatkową powierzchnię, która pozwoli na stylowe dodatki, takie jak szezlongi czy wygodne fotele z funkcją relaks.

 

Meble do salonu dopasowane do potrzeb

 

Są meble, które sprawdzą się w każdym salonie – bez względu na jego wielkości i układ. Warto poznać ich funkcje i zalety, jeżeli zależy nam na dobrze zorganizowanej i stylowej przestrzeni. Nowoczesne meble modułowe idealnie dopasowuje się do pożądanego stylu i maksymalnie wykorzystują możliwości każdego salonu. Istnieją różne rodzaje mebli modułowych w zależności od ich funkcji.

 

 

Jeżeli możemy pozwolić sobie na to, aby w salonie zadbać przede wszystkim o miejsce do odpoczynku i spotkań rodzinnych to sofy i narożniki z funkcją relax będą ofertą pasującą do takiego wnętrza. Czy jest coś lepszego niż móc przyjąć ulubioną pozycję na wygodnej, wysokiej jakości sofie i oddać się lekturze lub przepaść w fabule wciągającego filmu? Meble modułowe wykorzystasz tak, jak chcesz. Sofa z funkcją relax umożliwi wygodny odpoczynek w jednym module, a w drugim możesz zachować podstawową pozycję sofy – pozycję siedzącą. Dzięki modułom mając gości, możesz podzielić narożnik na mniejsze elementy, aby goście siedzieli wygodnie podczas długich rozmów.

 

Renomowani producenci mebli, z którymi współpracujemy, oferują meble modułowe w różnych stylach i o wielu funkcjach, aby móc zaspokoić wszystkie potrzeby klientów i dostosować się do różnych pomieszczeń oraz stylów życia.

 

Decydując się na meble wysokiej jakości, masz pewność, że inwestycja taka będzie inwestycją na lata. Takimi meblami są z pewnością meble włoskie oferowane przez Domostudio. W ofercie posiadamy pozycje, które powinny znaleźć się w każdym modnym salonie, takie jak fotele z funkcją relaks, a także tradycyjne fotele i pufy. Klasyczne i jakościowe meble wpasują się w salony o różnych stylach i można swobodnie je ze sobą zestawiać, tworząc w pełni spersonalizowaną przestrzeń.

 

Estetyka i design: określ swój styl

 

Oczywiście wybór komód i regałów, a także wymarzony narożnik z funkcją relaks to nie wszystko. Aby podkreślić styl wystroju i narzucić trendy ważne są także dodatki. Stoliki kawowe to nieodłączny element uzupełniający meble wypoczynkowe. Jeżeli uda się wybrać designerski stolik idealnie zaprezentuje się on na dopasowanym do wnętrza dywanie. Dywany, chociaż wydają się być mniej istotne w finalnym wrażeniu, jakie wzbudza aranżacja, mogą ją podkreślić, a nawet wzbogacić. Warto dopasować dywany jak i dodatki do całości wnętrza.

 

 

 

Budując styl salonu, pamiętajmy, aby był spójny i harmonijny, co nie wyklucza zabawy designem. Bez względu na to, czy nasz salon będą wypełniały nowoczesne meble modułowe, czy potrzebne są w naszym salonie sofy i narożniki z funkcją spania - przy odpowiednim zestawieniu dużych elementów z gustownymi dodatkami bez problemu uzyskasz zachwycający efekt. Szczególnie opierając aranżację na wysokiej jakości meblach, które swoim projektem kreują eleganckie wnętrza, jak meble włoskie.

 

Poznaj ofertę mebli, które pomogą stworzyć Ci miejsce odzwierciedlające Twój styl i osobowość, w którym spędzisz cudowny czas na ulubionych zajęciach w propozycjach Domostudio. Wyselekcjonowane meble do salonu najlepszych producentów gwarantują niebanalną aranżację na lata – poznaj aktualną ofertę.