Rozkładana sofa, rozwiązanie dla dużych rodzin i gości - Domostudio - Inspirujący design

Rozkładana sofa, rozwiązanie dla dużych rodzin i gości

 

Babcia, twój siostrzeniec lub chłopak twojej córki. Pomimo niewielkich rozmiarów Twojego domu lub mieszkania wciąż możesz być w stałej gotowości, aby przyjąć i przenocować gości. Takim sposobem będzie wykorzystanie w aranżacji swojego salonu sofy z funkcją spania. Rozkładana sofa ma wiele zalet, o których przeczytasz poniżej.

Wśród wielu designerskich mebli w nowoczesnym stylu z finezyjnymi nóżkami czy o ciekawej, nieoczywistej konstrukcji, sofa rozkładana może być meblem, który swoim designem zachwyca najmniej. Jest to mebel efektowny, może być elegancki i nowoczesny, jednak jego istotna funkcja, którą jest funkcja spania, ogranicza zastosowanie pewnych form i kształtów. I chociaż nadal istnieje błędne przekonanie, że rozkładana sofa nie może być główną ozdobą w salonie, wciąż właściwym rozwiązaniem byłoby wybranie jej jako pierwszej opcji. Szczególnie jeżeli sofa z funkcją spania jest nam realnie potrzebna.

Obecnie istnieje szeroka gama modeli, projektów, rozmiarów i cen, które można dostosować do Twoich ekonomicznych i funkcjonalnych potrzeb oraz możliwości. Narożniki z funkcją spania są nie tylko dla tych, którzy mają mieszkanie nad morzem lub dom na wsi i pewne jest, że prędzej czy później będą przyjmować gości, ale także dla tych, którzy mają małe i urocze mieszkanie w mieście przeznaczone dla rodziny lub pary.

Wiele osób dowiadując się o możliwości lub konieczności przyjęcia gości, wpada w panikę, gdyż trzeba przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę operację logistyczną, aby móc ulokować wszystkich gości i zapewnić im komfortowe warunki. Dmuchany materac na podłodze nie do końca spełnia tę rolę. W takim momencie doceniamy fakt, że sofa z funkcją spania wypełnia wszystkie wymienione potrzeby.

 

 

Dlaczego rozkładana sofa jest dobrym wyborem?

Rozkładana sofa nie powinna być kojarzona z brzydkimi, przestarzałymi meblami, które muszą stać w kącie, przykryte kapą. Obecnie istnieją bardzo nowatorskie modele i projekty, które wyznaczają trendy i potrafią idealnie dopasować się do estetyki Twoich pozostałych mebli. Dlaczego warto kupić rozkładaną sofę do salonu?

1. Oszczędność miejsca.

W przeciwieństwie do łóżka turystycznego, dostawki czy nadmuchiwanego materaca, rozkładane sofy będą bardzo przydatne przez cały rok. Jeżeli nie korzystamy na co dzień z funkcji spania – sofa będzie wygodnym meblem wypoczynkowym. W ten sposób przy nieoczekiwanej obecności gości nie odczujemy większego przytłoczenia ilością mebli w salonie.

2. Oszczędności ekonomiczne.

Rozkładana sofa jest tańsza niż tradycyjna sofa, narożnik lub skórzana sofa bez funkcji spania. Dodatkowo ze względu na swoją funkcjonalność oraz cenę jest idealną opcją dla dużych rodzin, czy rodzin z dziećmi. Obecnie dla bardzo wielu rodzin salon wieczorową porą przekształca się w sypialnie, w czym sofa z funkcją spania sprawdzi się perfekcyjnie.

3. Łatwość obsługi.

Codzienne rozkładanie i składanie sofy Cię przeraża? Nic mylnego. System rozkładania sofy z funkcją spania dobrej jakości, jaką oferują meble włoskie lub meble sprawdzonych producentów gwarantuje łatwość i lekkość rozkładania sofy, z którą poradzi sobie nawet dziecko. Podobnie jeżeli chodzi o jej przesuwanie czy przenoszenie. Rozkładane sofy są lżejsze, więc jeśli chodzi o przenoszenie i użytkowanie ich bez uszczerbku dla jakości i komfortu to również trafiony wybór.

4. Trwałość

Rozkładana sofa jest wykonana tak, aby wytrzymać tłumy gości. Dlatego, jeśli kupisz wysokiej jakości rozkładaną sofę, będziesz mieć miejsce, w którym Twoi goście będą mogli odpoczywać przez lata, a ty na co dzień komfortowo korzystać z jej funkcji wypoczynkowej.

 

 

Sofa rozkładana z funkcją spania – propozycje dla małych mieszkań

W dużych metrażowo domach można nie ograniczać się do konkretnych mebli względem ich rozmiaru czy funkcjonalności, ponieważ przestrzeń pozwala bardziej bawić się podczas urządzania niż w małych salonach. Sofa z funkcją spania do małych salonów to obietnica wygody i pożądanego efektu wizualnego. W takich pokojach narożnik będzie za duży, a dwie sofy raczej się nie zmieszczą. Sofa dwu lub trzyosobowa rozkładana to mebel dedykowany takim przestrzeniom i wyczerpujący zapotrzebowanie na meble wypoczynkowe w małym salonie.

Czy można znaleźć rozkładaną sofę tak wygodną jak standardowa sofa?

Oczywiście, że tak! W Domostudio mamy wiele modeli sof z funkcją spania, których cechy nie różnią się absolutnie od zalet zwykłej sofy. W końcu chodzi o to, aby wybrać taki model sofy rozkładanej, której funkcje i budowa sprawią, że jest wygodna w obu wersjach mebla – kiedy jest złożona i rozłożona. Pamiętajmy, że solidni producenci doskonale wiedzą, że sofa rozkładana musi być na tyle trwała, aby korzystanie z wszystkich jej funkcji nie skróciło jej żywotu, ani nie wpłynęło na zalety wizualne mebla. Dobranie trwałych materiałów, odpornych tkanin i dodanie nowoczesnych mechanizmów tworzy sofę rozkładaną idealną nawet dla bardzo wymagających klientów.