Garderoba na wymiar, na co zwrócić uwagę przy zakupie? - Domostudio - Inspirujący design

Garderoba na wymiar, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Garderoba na wymiar – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak co roku zmiana sezonu z letniego na zimowy lub odwrotnie, a czasami również sezony przejściowe wiosna i jesień zmuszają nas do porządków i reorganizacji garderoby. To naturalne – potrzebujemy innego rodzaju ubrań o innych materiałach i kroju. Jedynie funkcjonalna szafa, odpowiednie jej wyposażenie i właściwa segregacja ubrań pozwoli nam na swobodne korzystanie z garderoby. Jeżeli właśnie jesteś na tym etapie - tuż przed zbliżającą się zimą i czas najwyższy wyjąć wszystkie ubrania i buty, które trzymałeś w pudłach przez całe lato do swojej przeorganizowanej zimowej garderoby – ten artykuł może Ci się przydać. Szczególnie wtedy jeśli nieporządek w swojej garderobie przypisujesz zawsze niewystarczającej ilości miejsca. Niezależnie od ilości miejsca Twoja szafa może zaoferować właściwe funkcje, aby ułatwić codzienny wybór garderoby. Rozwiązania, dzięki którym nie będziesz musiał uciekać się do innych dodatkowych systemów przechowywania, takich jak plastikowe pudełka czy torby, które układamy pod łóżkiem lub na szafie. W jaki sposób stworzyć wymarzoną, praktyczną garderobę na miarę swoich potrzeb i możliwości? Meble na wymiar są jedynym słusznym rozwiązaniem. Dowiedz się, jakie możliwości oferują szafy na wymiar, a zgodzisz się w pełni z naszą argumentacją.

 

Szafy na wymiar Szczecin – idealne rozwiązanie dla każdego

Szafy niestandardowe coraz częściej wybierane są przez klientów z wielu powodów i nie jest nim na pewno nagła zmiana w budownictwie na nieustawne. Przede wszystkim chcemy żyć bardziej funkcjonalnie, stawiając na praktyczne rozwiązania i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Standardowe wymiary mebli mogą nie wpasować się w nasze wnętrze tak, jak byśmy tego chcieli. Fakt, że meble na wymiar bywają już porównywalne cenowo do tych produkowanych masowo, dodatkowo podsyca rynek i popyt na niestandardowych wymiarów meble.

 

Korzystanie z mebli na wymiar daje wiele powodów, aby uznać ten wybór za najlepszy. Są nim również: możliwość dopasowania mebla do oczekiwanej jakości oraz dopasowanie mebli do indywidualnego budżetu. Zlecając wykonanie szafy na zamówienie, możesz decydować o każdym, najdrobniejszym elemencie. Od materiału wykonania przez szkielet, funkcje i wykończenie. To też elementy mające bezpośredni wpływ na cenę finalną takiej realizacji, dlatego podkreślamy tutaj możliwość dopasowania zlecenia do własnego budżetu. O czym jednak należy pamiętać, decydując się na garderobę na wymiar? Na co zwrócić uwagę, aby być w pełni zadowolonym z podjętej decyzji? Dowiedz się wszystkiego z tego artykułu.

 

Co powinienem wziąć pod uwagę, aby zaplanować szafę na wymiar?

Wbrew pozorom nie zawsze trzeba zacząć od dokładnych pomiarów, chociaż są one niezbędne w fazie składania zamówienia. Warto jednak na początku odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących funkcjonalności.

 

1. Jakich ciuchów posiadamy najwięcej? Takich, które wymagają przechowywania na wieszaku? Czy tych, które możemy złożyć?

2. Z jakimi elementami mamy najwięcej problemu? Bielizna? Paski? Krawaty? Inne akcesoria?

3. Czy mamy osobne miejsce na obuwie?

4. Czy szafa ma być wielosezonowa, czy z miejscem na przechowywanie nieaktualnej odzieży?

5. Z szufladami, czy pojemnikami? A może wystarczą półki?

 

Pytań znajdzie się z pewnością o wiele więcej. Są to jednak istotne dla większości zagadnienia, które sprawią, że meble na wymiar faktycznie będą służyć podniesieniu komfortu użytkowania, a nie tylko zajmować miejsce. Pomyśl o tym, aby uwzględnić wszystkie problemy codziennego korzystania z dotychczasowej garderoby, aby Twoja nowa szafa na wymiar rozwiązała je kompleksowo.

 

Jak duża powinna być szafa, aby była wygodna?

Minimalna zalecana szerokość to ponad dwa metry. To wymiar, który daje już pewne możliwości wykonania kompletnej garderoby z uwzględnieniem szuflad, półek, miejscem na ubrania wiszące itd. W wielkości szafy, a dokładniej możliwości wygodnego korzystania z jej zawartości niezwykle ważną rolę mają drzwi. Obecnie możemy wybierać między drzwiami przesuwnymi a klasycznymi. Większość architektów podkreśla, że mimo popularności drzwi przesuwnych bywają o wiele częściej awaryjne niż klasyczne rozwiązania i tylko w przypadku braku miejsca powinniśmy decydować się na drzwi przesuwne. Ma to swoje logiczne argumenty, takie jak fakt, że drzwi klasyczne można wykorzystać jako miejsce na buty, paski, krawaty, bądź biżuterię, czyli wpasowują się lepiej w ideę optymalnego wykorzystania przestrzeni.

 

Wybierając drzwi przesuwne z indywidualnych powodów, trzeba się upewnić, że będą funkcjonalne i trwałe. Jakie czynniki mają na to wpływ? Na pewno ich wielkość, a dokładniej oba wymiary: wysokość i szerokość, jakie będą miały drzwi względem głębokości, jaką planujesz. Szafa musi być stabilna, a drzwi na tyle ciężkie, aby swobodnie przesuwały się po wyznaczonych torach, ale a tyle lekkie, aby nie niszczyły mechanizmu przesuwnego. Doświadczeni projektanci mebli w tym również szafy na wymiar projektu Domostudio perfekcyjnie uwzględniają wszystkie parametry, oferując długie lata korzystania z zamówionych mebli.

 

Zastanawiasz się nad tym, czy szafa z drzwiami przesuwnymi jest droższa od modelu z drzwiami klasycznymi? System drzwi może nie mieć tu dużego znaczenia – najważniejszy jest materiał, z którego wykonany jest mebel, jego wymiary oraz parametry techniczne, a przede wszystkim wnętrze szafy. W związku z różnorodnymi opcjami organizacji wnętrza szafy może ono pochłonąć naprawdę dużo materiału oraz wymagać wiele pracy, od czego będzie uzależniona cena mebla.

 

Jak zaplanować funkcjonalne wnętrze szafy?

Aby wybrać wnętrze idealne, dobrze jest poznać kilka propozycji dostępnych na rynku szaf i sprawdzić jakie systemy oferują, które faktycznie byłyby przydatne dla nas i naszych indywidualnych wymagań. Wybranie tego, co funkcjonalne i praktyczne z idealnym designem mebla to harmonia idealna. Miejsce na ubrania wiszące dostosowane do ilości posiadanych ubrań tego typu, półki standardowe lub regulowane, szuflady lub wysuwane pojemniki, górna półka na pościel i do przechowywania, dolna półka na buty – to standardowe wnętrze większości szaf. Opierając się na nim i dopasowując do swoich potrzeb, można zaprojektować funkcjonalną i praktyczną szafę. Wystarczy na przykład zamienić półki zwykłe na regulowane – w Domostudio zawsze zalecamy, aby półki miały regulowaną wysokość, ponieważ ich przeznaczenie zmienia się wraz z sezonami i kolejnymi latami. Trwałe szafy służą długie lata, dlatego warto pamiętać o tego rodzaju elastyczności wnętrza garderoby.

 

Funkcjonalne szuflady czy wysuwane pojemniki?

Zamawiając garderobę szytą na miarę, ogromną zaletą jest to, że można wybrać szuflady o wysokości idealnej wysokości około 16 cm, które zajmują niewiele miejsca i pozwalają na uporządkowanie akcesoriów, takich jak paski, rękawiczki, rajstopy i inne. Z drugiej strony modne wysuwane pojemniki umożliwiają łatwy dostęp do całej zawartości pojemnika oraz możliwość łatwego wyjęcia ich z szafy. Transparentne pojemniki uwidaczniają zawartość, co również podkreślają ich zwolennicy. Niektórzy stosują je na przykład do przechowywania obuwia.

 

Jak jeszcze można praktycznie przechowywać obuwie?

To ważne jest, aby w projekcie szafy na wymiar nie zapomnieć o butach. Są one ważną i często dość dużą częścią naszej garderoby. Obecne rozwiązania oferują dziesiątki pomysłów na uwzględnienie butów w budowie garderoby. Mogą być to otwarte, wyjmowane półki, pojemniki lub nawet w szafie, co będzie zależeć od twoich upodobań i potrzeb. Drzwi pomagają w kwestii klasycznie dolna przestrzeń szafy, jednak wtedy trzeba się liczyć nie zawsze przyjemnymi zapachami. Należy wybrać takie rozwiązanie, które będzie wygodne i pozwala na łatwy dostęp do obuwia.

 

Czy materiał, z którego wykonana jest szafa i jej okucia jest ważny?

Oczywiście. To jeden z powodów, dla którego wiele osób decyduje się na wykonanie szafy na zamówienie. Obecne modele dostępne na rynku nie spełniają ich oczekiwań jakościowych. Często wykonywane są z kiepskiej jakości płyt meblowych lub połączenia płyty meblowej z drewnem, ale o nieodpowiedniej twardości. Brzmi to tak, jakbyśmy musieli być ekspertami w tej dziedzinie, aby wybrać trwałą garderobę – niekoniecznie. Pamiętając o tym, że żywotność szafki będzie określana przez trwałość materiałów i dodatków, a także o tym, że takiej jakości nie zapewnią produkty low budget mamy szansę na zlecenie wykonania garderoby na wymiar i cieszenia się wszystkimi jej funkcjami. Decydując się na współpracę z producentem o dużym doświadczeniu, którego projekty przemawiają do Ciebie wizualnie i pod względem jakości możesz mieć pewność, że Twoja garderoba również taka będzie.

 

Projekt i wykończenie garderoby

Pamiętaj, że garderoba i ta całkowicie osobna, oddzielona od reszty pomieszczeń i ta w sypialni czy korytarzy powinna być spójna z całością wystroju Twojego domu. Przyjrzyj się dobrze kolorom i materiałom, które wyróżniają otoczenie. Zbadaj faktury i określ styl - dzięki temu będziesz mieć szafę pasującą do pozostałych elementów w pokoju czy w domu.

 

Garderoba, szczególnie większych rozmiarów wymaga jeszcze kilku elementów wykończenia, aby była w pełni funkcjonalna. Takim elementem jest właściwe oświetlenie. Powinno umożliwiać widoczność zawartości garderoby, jednocześnie nie zmieniając kolorystyki ubrań i dodatków. Oszczędne oświetlenie pozwala również na wygodę, kiedy będzie włączało się wraz z otwarciem szafy, a gasło po jej zamknięciu. W garderobie na wymiar najlepsze jest to, że możesz wybrać wszystko, czego chcesz pod względem oświetlenia i profesjonalnego wykończenia, aby mieć idealną garderobę.

 

Zamów szafę na wymiar w Domostudio

Wiemy, że szafa to element fundamentalny pod wieloma względami, zarówno pod względem dekoracyjnym, jak i funkcjonalnym. Nasze doświadczenie, wiedza i zaplecze produkcyjne pozwala stworzyć garderobę na wymiar dopasowaną do Twoich oczekiwań co do milimetra. Funkcjonalne wnętrze, trwałe materiały oraz niebanalny design – to nasza obietnica. Poznaj realizacje Domostudio i zapytaj o ofertę. Daj sobie szansę na rozpoczęcie sezonu na nowych warunkach w nowej garderobie.